WS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Hanmaré Mc Aslin | Somerset West Tennis Club | No | - | |
- | Kaylee Nel | ZA | University of Cape Town Tennis Club | No | - |
- | Nadja Walter | ZA | Cornwall Hill High | No | - |
- | Ayanda Nteta | Umhlali Country Club | No | - | |
- | MELENE BADENHORST | ZA | No | - | |
[6] | Erin Hack | ZA | Welgemoed Tennis Club | No | - |
[3] | TALITA SWART | ZA | Mundene Tennis Klub | No | - |
- | Kelly Coetzee | ZA | Paarl Girls High | No | - |
- | Cherise Müller | Diamantveld High | No | - | |
- | Minke van zyl | ZA | Paarl Girls High | No | - |
- | Isobel krohn | ZA | La Rochelle High | No | - |
[5] | Nina van Eeden | Hoër Meisieskool Bloemhof | No | - | |
[8] | Mia Hosking | ZA | Rhenish Laerskool | No | - |
- | Danica Freitas | ZA | Rustenburg Tennis club | No | - |
- | Emma Pheiffer | ZA | Curro Durbanville | No | - |
[4] | Jessica Schilz | Meadowridge Tennis Club | No | - | |
[7] | Andrea WISEMAN | Kingsway Tennis Club | No | - | |
- | Tandis Ghorbani | Atlantic tennis Academy | No | - | |
- | Tharine Van Heerden | ZA | Hoërskool Stellenbosch | No | - |
- | Kayla Steenekamp | ZA | Helpmekaar Kollege | No | - |
- | Tineke Louw | ZA | HMS La Rochelle | No | - |
[2] | Ashtyn CASON | ZA | Hillcrest Tennis Club | No | - |
- | Phia Vos | ZA | Kenridge Primary School | Yes | Eden Dworcan |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Eden Dworcan | Northern suburbs Tennis Club | No | - | |
- | Yenzokuhle Dladla | ZA | Westridge Tennis Stadium | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-12-14 12:00pm | A2 | STK - Court 06 |
Kaylee Nel
|
Nadja Walter
|
6-3, 2-6, 2-6 |
2023-12-14 12:00pm | A3 | STK - Court 07 |
Ayanda Nteta
|
MELENE BADENHORST
|
2-6, 5-7 |
2023-12-14 12:00pm | A6 | STK - Court 08 |
Kelly Coetzee
|
Cherise Müller
|
6-0, 6-1 |
2023-12-14 12:00pm | A7 | STK - Court 09 |
Minke van zyl
|
Isobel krohn
|
6-0, 6-1 |
2023-12-14 12:00pm | A11 | STK - Court 10 |
Emma Pheiffer
|
Phia Vos
|
6-1, 6-1 |
2023-12-14 12:00pm | A14 | STK - Court 11 |
Tandis Ghorbani
|
Tharine Van Heerden
|
4-6, 6-4, 4-6 |
2023-12-14 12:00pm | A15 | STK - Court 12 |
Kayla Steenekamp
|
Tineke Louw
|
6-2, 6-4 |
2023-12-15 12:00pm | A17 | STK - Court 01 |
Hanmaré Mc Aslin [1]
|
Nadja Walter
|
6-2, 6-2 |
2023-12-15 12:00pm | A18 | STK - Court 02 |
MELENE BADENHORST
|
Erin Hack [6]
|
0-6, 1-6 |
2023-12-15 12:00pm | A19 | STK - Court 03 |
TALITA SWART [3]
|
Kelly Coetzee
|
7-5, 3-6, 6-2 |
2023-12-15 12:00pm | A20 | STK - Court 04 |
Minke van zyl
|
Nina van Eeden [5]
|
7-5, 7-5 |
2023-12-15 12:00pm | A21 | STK - Court 05 |
Mia Hosking [8]
|
Danica Freitas
|
6-0, 6-2 |
N/A | A22 | STK - Court 06 |
Emma Pheiffer
|
Jessica Schilz [4]
(Did not play)
|
Walkover |
2023-12-15 12:00pm | A23 | STK - Court 07 |
Andrea WISEMAN [7]
|
Tharine Van Heerden
|
6-3, 6-1 |
2023-12-15 12:00pm | A24 | STK - Court 08 |
Kayla Steenekamp
|
Ashtyn CASON [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-12-16 10:30am | A25 | STK - Court 01 |
Hanmaré Mc Aslin [1]
|
Erin Hack [6]
|
6-1, 6-0 |
2023-12-16 10:30am | A26 | STK - Court 02 |
TALITA SWART [3]
|
Minke van zyl
|
6-3, 6-3 |
2023-12-16 10:30am | A27 | STK - Court 03 |
Mia Hosking [8]
|
Emma Pheiffer
|
1-6, 3-6 |
2023-12-16 10:30am | A28 | STK - Court 04 |
Andrea WISEMAN [7]
|
Ashtyn CASON [2]
|
3-6, 2-6 |
2023-12-17 8:00am | A29 | STK - Court 03 |
Hanmaré Mc Aslin [1]
|
TALITA SWART [3]
|
6-4, 6-4 |
2023-12-17 8:00am | A30 | STK - Court 04 |
Emma Pheiffer
|
Ashtyn CASON [2]
|
3-6, 4-6 |
2023-12-18 8:00am | A31 | STK - Court 02 |
Hanmaré Mc Aslin [1]
|
Ashtyn CASON [2]
|
6-2, 6-3 |
2023-12-17 11:45am | B1 | STK - Court 02 |
TALITA SWART [3]
|
Emma Pheiffer
|
6-3, 6-4 |
2023-12-16 2:30pm | C1 | STK - Court 04 |
Erin Hack [6]
|
Minke van zyl
|
3-6, 3-6 |
2023-12-16 2:30pm | C2 | STK - Court 06 |
Mia Hosking [8]
|
Andrea WISEMAN [7]
|
6-4, 6-3 |
2023-12-17 10:30am | C3 | STK - Court 08 |
Minke van zyl
|
Mia Hosking [8]
|
3-6, 7-5, 10-4 |
2023-12-17 10:30am | D1 | STK - Court 09 |
Erin Hack [6]
|
Andrea WISEMAN [7]
|
6-2, 6-0 |
2023-12-16 12:00pm | E1 | STK - Court 03 |
Nadja Walter
|
MELENE BADENHORST
|
6-3, 6-1 |
2023-12-16 12:00pm | E2 | STK - Court 04 |
Kelly Coetzee
|
Nina van Eeden [5]
|
6-0, 6-1 |
2023-12-16 12:00pm | E4 | STK - Court 05 |
Tharine Van Heerden
|
Kayla Steenekamp
|
3-6, 4-6 |
2023-12-16 4:00pm | E5 | STK - Court 07 |
Nadja Walter
|
Kelly Coetzee
|
2-6, 1-6 |
2023-12-16 4:00pm | E6 | STK - Court 08 |
Danica Freitas
|
Kayla Steenekamp
|
3-6, 3-6 |
2023-12-17 10:30am | E7 | STK - Court 10 |
Kelly Coetzee
|
Kayla Steenekamp
|
6-0, 6-0 |
2023-12-17 10:30am | F1 | STK - Court 11 |
Nadja Walter
|
Danica Freitas
|
6-0, 6-1 |
2023-12-16 4:00pm | G1 | STK - Court 06 |
MELENE BADENHORST
|
Nina van Eeden [5]
|
3-6, 4-6 |
2023-12-17 10:30am | G3 | STK - Court 12 |
Nina van Eeden [5]
|
Tharine Van Heerden
|
6-1, 6-0 |
N/A | I9 | STK - Court 10 |
Kaylee Nel
|
Ayanda Nteta
(Did not play)
|
Walkover |
2023-12-14 4:00pm | I10 | STK - Court 11 |
Cherise Müller
|
Isobel krohn
|
6-2, 6-1 |
2023-12-14 4:00pm | I12 | STK - Court 12 |
Tandis Ghorbani
|
Tineke Louw
|
4-6, 6-4, 10-3 |
2023-12-15 12:00pm | I13 | STK - Court 09 |
Kaylee Nel
|
Cherise Müller
|
1-6, 3-6 |
2023-12-15 12:00pm | I14 | STK - Court 10 |
Phia Vos
|
Tandis Ghorbani
|
6-3, 7-6 |
2023-12-16 12:00pm | I15 | STK - Court 06 |
Cherise Müller
|
Phia Vos
|
6-4, 6-2 |
2023-12-16 12:00pm | J1 | STK - Court 07 |
Kaylee Nel
|
Tandis Ghorbani
|
6-3, 7-6 |
2023-12-15 12:00pm | K3 | STK - Court 11 |
Isobel krohn
|
Tineke Louw
|
6-7, 6-4, 7-10 |