GS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Ava Cloete | Merrylyn Tennis Club | No | - | |
[2] | Sunica Labuscagnie | ZA | Cepha Tennis Club | No | - |
[3] | Ameli Theron | ZA | Oranje Meisies Hoër | No | - |
[4] | Vernelee Oberholzer | ZA | Schweizer Reneke Primary | No | - |
- | Tamzin Mostert | ZA | Eunice Primary | No | - |
- | Milan Kroucamp | ZA | Oranje Meisies Hoër | No | - |
- | Anneke Linde | ZA | Oranje Meisies Laer | No | - |
- | Lize Rust | Newton Primary | No | - | |
- | Daniel Grethé du Plessis | Oranje Meisies Laer | No | - | |
- | Lindi Koortzen | ZA | Douglas High | No | - |
- | Arnel Theron | Oranje Meisies Laer | No | - | |
- | Savanah Olivier | ZA | Willem Postma Primary | No | - |
- | Ameli BEZUIDENHOUT | Cepha Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-06-03 11:15am | A2 | FS TS - Court 11 |
Savanah Olivier
|
Milan Kroucamp
|
6-3, 6-1 |
2022-06-03 11:15am | A4 | FS TS - Court 12 |
Daniel Grethé du Plessis
|
Lize Rust
|
4-6, 6-4, 5-10 |
2022-06-03 11:15am | A5 | FS TS - Court 13 |
Anneke Linde
|
Lindi Koortzen
|
6-1, 6-1 |
2022-06-03 11:15am | A6 | FS TS - Court 14 |
Tamzin Mostert
|
Vernelee Oberholzer [4]
|
6-1, 6-1 |
2022-06-03 11:15am | A7 | FS TS - Court 15 |
Arnel Theron
|
Ameli BEZUIDENHOUT
|
1-6, 4-6 |
2022-06-04 10:15am | A9 | FS TS - Court 7 |
Ava Cloete [1]
|
Savanah Olivier
|
2-6, 6-4, 7-10 |
2022-06-04 10:15am | A10 | FS TS - Court 8 |
Ameli Theron [3]
|
Lize Rust
|
6-1, 6-1 |
2022-06-04 10:15am | A11 | FS TS - Court 9 |
Anneke Linde
|
Tamzin Mostert
|
2-6, 1-6 |
2022-06-04 10:15am | A12 | FS TS - Court 10 |
Ameli BEZUIDENHOUT
|
Sunica Labuscagnie [2]
|
2-6, 3-6 |
2022-06-04 2:00pm | A13 | FS TS - Court 6 |
Savanah Olivier
|
Ameli Theron [3]
|
6-2, 6-3 |
2022-06-04 2:00pm | A14 | FS TS - Court 7 |
Tamzin Mostert
|
Sunica Labuscagnie [2]
|
7-5, 3-6, 6-10 |
2022-06-05 9:00am | A15 | FS TS - Court 7 |
Savanah Olivier
|
Sunica Labuscagnie [2]
|
6-7, 2-6 |
2022-06-05 9:00am | B1 | FS TS - Court 8 |
Ameli Theron [3]
|
Tamzin Mostert
|
6-4, 6-0 |
2022-06-04 2:00pm | C1 | FS TS - Court 8 |
Ava Cloete [1]
|
Lize Rust
|
6-2, 6-1 |
2022-06-04 2:00pm | C2 | FS TS - Court 9 |
Anneke Linde
|
Ameli BEZUIDENHOUT
|
1-6, 2-6 |
2022-06-05 9:00am | C3 | FS TS - Court 9 |
Ava Cloete [1]
|
Ameli BEZUIDENHOUT
|
4-6, 5-7 |
2022-06-05 9:00am | D1 | FS TS - Court 10 |
Lize Rust
|
Anneke Linde
|
6-2, 6-1 |
2022-06-03 12:30pm | E3 | FS TS - Court 16 |
Lindi Koortzen
|
Vernelee Oberholzer [4]
|
1-6, 2-6 |
2022-06-04 2:00pm | E5 | FS TS - Court 10 |
Milan Kroucamp
|
Daniel Grethé du Plessis
|
6-2, 4-6, 10-5 |
2022-06-04 2:00pm | E6 | FS TS - Court 11 |
Vernelee Oberholzer [4]
|
Arnel Theron
|
6-2, 6-0 |
2022-06-05 9:00am | E7 | FS TS - Court 11 |
Milan Kroucamp
(Ret.)
|
Vernelee Oberholzer [4]
|
2-6, 3-5 Retired |
2022-06-05 9:00am | F1 | FS TS - Court 12 |
Daniel Grethé du Plessis
|
Arnel Theron
|
4-6, 5-7 |