BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Matthew Goodchild | Grey College Primary | No | - | |
[2] | Jovan Mandic | ZA | Grey College Primary | No | - |
[3] | Alexander Bell | North West | No | - | |
[4] | Henk Van Der Post | ZA | Lapesa Tennis Club | No | - |
- | Errol King | ZA | Burgersdorp Tennis Club | No | - |
- | Christiaan Bender | Clocolan Primary | No | - | |
- | Louis Bredenkamp | ZA | Willem Postma Primary | No | - |
- | Isak Roelof IR Van der Merwe | Willem Postma Primary | No | - | |
- | Otshegofetse Mamabolo | Sol Plaatje University | No | - | |
- | Frederich Hefer | Grey College Primary | No | - | |
- | Isaiah Peters | ZA | Newton Primary | No | - |
- | Nathan Herbert | ZA | Grey College Primary | No | - |
- | HANNES PEYPER | Grey College Primary | No | - | |
- | Stian Van Niekerk | Grey college | No | - | |
- | Alternate Alternate | Witfield Tennis Club | Yes | Juan Erwee | |
- | Lesedi Muller | ZA | Curro Hazeldene Primary | No | - |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Juan Erwee | Hoopstad Skool | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-03-04 8:00am | A1 | FS TS - Court 1 |
Matthew Goodchild [1]
|
Nathan Herbert
|
6-2, 6-0 |
2023-03-04 8:00am | A2 | FS TS - Court 2 |
Errol King
|
Stian Van Niekerk
|
3-6, 6-4, 10-6 |
2023-03-04 8:00am | A3 | FS TS - Court 3 |
Henk Van Der Post [4]
|
Isak Roelof IR Van der Merwe
|
6-0, 6-2 |
2023-03-04 8:00am | A4 | FS TS - Court 4 |
HANNES PEYPER
|
Isaiah Peters
|
6-1, 6-1 |
2023-03-04 8:00am | A5 | FS TS - Court 5 |
Frederich Hefer
|
Otshegofetse Mamabolo
|
6-2, 6-2 |
N/A | A6 | FS TS - Court 6 |
Alternate Alternate
(Did not play)
|
Alexander Bell [3]
|
Walkover |
2023-03-04 8:00am | A7 | FS TS - Court 7 |
Louis Bredenkamp
|
Lesedi Muller
|
2-6, 1-6 |
2023-03-04 8:00am | A8 | FS TS - Court 8 |
Christiaan Bender
|
Jovan Mandic [2]
|
1-6, 4-6 |
2023-03-04 9:15am | A9 | FS TS - Court 14 |
Matthew Goodchild [1]
|
Errol King
|
6-0, 6-4 |
2023-03-04 9:15am | A10 | FS TS - Court 15 |
Henk Van Der Post [4]
|
HANNES PEYPER
|
7-5, 6-1 |
2023-03-04 10:30am | A11 | FS TS - Court 1 |
Frederich Hefer
|
Alexander Bell [3]
|
0-6, 1-6 |
2023-03-04 10:30am | A12 | FS TS - Court 2 |
Lesedi Muller
|
Jovan Mandic [2]
|
3-6, 2-6 |
2023-03-05 8:00am | A13 | FS TS - Court 1 |
Matthew Goodchild [1]
|
Henk Van Der Post [4]
|
6-2, 4-6, 10-7 |
2023-03-05 8:00am | A14 | FS TS - Court 2 |
Alexander Bell [3]
|
Jovan Mandic [2]
|
2-6, 7-5, 10-8 |
2023-03-05 9:15am | A15 | FS TS - Court 15 |
Matthew Goodchild [1]
|
Alexander Bell [3]
|
6-0, 6-1 |
2023-03-05 9:15am | B1 | FS TS - Court 16 |
Henk Van Der Post [4]
|
Jovan Mandic [2]
|
6-1, 6-2 |
2023-03-05 8:00am | C1 | FS TS - Court 3 |
Errol King
|
HANNES PEYPER
|
6-4, 4-6, 10-5 |
2023-03-05 8:00am | C2 | FS TS - Court 4 |
Frederich Hefer
|
Lesedi Muller
|
6-0, 6-1 |
2023-03-05 10:30am | C3 | FS TS - Court 1 |
Errol King
|
Frederich Hefer
|
5-7, 1-6 |
N/A | D1 | FS TS - Court 2 |
HANNES PEYPER
|
Lesedi Muller
(Did not play)
|
Walkover |
2023-03-04 10:30am | E1 | FS TS - Court 3 |
Nathan Herbert
|
Stian Van Niekerk
|
7-6(2), 6-1 |
2023-03-04 10:30am | E2 | FS TS - Court 4 |
Isak Roelof IR Van der Merwe
|
Isaiah Peters
|
7-5, 6-4 |
2023-03-04 10:30am | E4 | FS TS - Court 6 |
Louis Bredenkamp
|
Christiaan Bender
|
2-6, 4-6 |
2023-03-05 8:00am | E5 | FS TS - Court 5 |
Nathan Herbert
|
Isak Roelof IR Van der Merwe
|
6-4, 7-6(6) |
2023-03-05 8:00am | E6 | FS TS - Court 6 |
Otshegofetse Mamabolo
|
Christiaan Bender
|
3-6, 1-6 |
2023-03-05 10:30am | E7 | FS TS - Court 3 |
Nathan Herbert
|
Christiaan Bender
|
2-6, 3-6 |
2023-03-05 10:30am | F1 | FS TS - Court 4 |
Isak Roelof IR Van der Merwe
|
Otshegofetse Mamabolo
|
7-5, 4-6, 7-10 |
2023-03-05 9:15am | G1 | FS TS - Court 7 |
Stian Van Niekerk
|
Isaiah Peters
|
6-2, 0-6, 13-11 |
2023-03-05 10:30am | G3 | FS TS - Court 5 |
Stian Van Niekerk
|
Louis Bredenkamp
|
6-1, 3-6, 11-13 |